;

— Monika Staniec Architekt Wnętrz Premium

TEST SPIEKÓW KWARCOWYCH LAMINAM

TEST SPIEKÓW KWARCOWYCH LAMINAM

Stoisz przed wyborem materiału na blat kuchenny? Pędzę z podpowiedzią! Prezentuję spieki kwarcowe Laminam, które są wartościowym materiałem do użycia na blat kuchenny. Wysoka jakość, szeroki wybór wykończeń kolorów i struktur zadowoli nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Aby mieć pewność tego, że moja rekomendacja ma solidne pokrycie, we współpracy z marką Laminam podjęłam się wykonania testu spieków kwarcowych, żeby sprawdzić właściwości tego materiału na różnych powierzchniach spieków kwarcowych od Laminam.

Niżej, krok po kroku, opisałam przebieg testu od opisu dostarczonych mi wzorów, przez wybór substancji, nakładanie ich na powierzchnię spieków kwarcowych Laminam, usuwanie substancji i pozytywne niespodzianki związane z usuwaniem substancji jako finał.

Wzory na jakich wykonałam test spieków kwarcowych Laminam są bardzo różnorodne. Daje to pewność, jak zachowują się wybrane przeze mnie substancje na różnych kolorach i wykończeniach. Test zrealizowałam na powierzchniach: polerowana z wykończeniem kamiennym, matowa z wykończeniem calacatta, groszkowana cementowa, betonowa i łudząco przypominająca rdzę. Dzięki tak szerokiej palecie wykończeń, stosując na nich te same produkty, utwierdziłam się w przekonaniu jak ważny jest wybór odpowiedniego wykończenia na blat kuchenny. Każda z substancji inaczej zadziałała na powierzchnię płyt ze spieku kwarcowego Laminam, a rezultaty były nieprawdopodobne!

Próbki spieków kwarcowych Laminam przed nałożeniem substancji.

Aby rezultat przyniósł oczekiwane efekty, wybrałam aż 6 substancji, które najczęściej używamy w kuchni, a które to potrafią zrobić niezły i trwały bałagan. Kawa – któż nie przygotowuje jej w wersji po turecku lub nie korzysta z ekspresu do kawy? Szczególnie to ostatnie urządzenie i zbierające się pod nim, przy nieodpowiednio częstym opróżnianiu pojemnika na fusy, resztki mokrej kawy są nie lada wyzwaniem do usunięcia z powierzchni blatu kuchennego. Czerwone wino – fani smacznego trunku na pewno nie jeden raz zauważyli ślady wina odbite na blacie pod lampką do wina. Czy te kółka na zawsze pozostaną na powierzchni blatu? Pietruszka zielona, świeża – intensywny zielony pigment zawarty w świeżej natce pietruszki niejednokrotnie zabrał sen z powiek moim Klientom! Kurkuma – wystarczy, że odrobina tej przyprawy spadnie na blat, a potrafi skutecznie zabarwić go na żółto. W wersji mokrej jest ciężka do wywabienia. Burak czerwony, gotowany – król warzyw, w iście królewskim kolorze zabarwia wszystko w kuchni: od dłoni, przez deski do krojenia, aż po blaty kuchenne. Cytryna – kwaśna i mająca właściwości wpijające w powierzchnię blatu kuchennego. Bywa uciążliwa, a wyciskając ją, czy krojąc należy szybko wycierać powierzchnię. Co się stanie, jeśli odpowiednio szybko nie usuniemy powyższych substancji z blatu kuchennego wykonanego ze spieku kwarcowego Laminam? Zapraszam Cię do sprawdzenia testu!

Substancje użyte do wykonania testu spieków kwarcowych Laminam.

Powyższe substancje nałożyłam na powierzchnię próbek spieków kwarcowych Laminam, przy każdej z substancji postawiłam kartkę z napisem. Ułożyłam spieki kwarcowe Laminam na tymczasowym blacie kuchennym blisko okna w moim remontowanym domu i pozostawiłam aż na 24h. Z niecierpliwością czekałam na rezultat, aby utwierdzić się w przekonaniu, czy wszystkie substancje uda się zmyć z powierzchni powierzonych mi spieków kwarcowych Laminam. Bowiem takie zapewnienia gwarantuje producent.

Spieki kwarcowe Laminam pokryte substancjami podczas testu.

Kolejnego dnia wykorzystując gąbkę do zmywania naczyń i letnią wodę, bez użycia żadnego detergentu usunęłam wszystkie zabrudzenia. Jakież było moje pozytywne zaskoczenie, że aż 5 substancji zeszło ze wszystkich powierzchni spieków kwarcowych Laminam nie zostawiając żadnego śladu! Producent ma słuszność w tym, że spieki są bardzo odporne na plamy. Co z jedną substancją? Otóż kurkumy nie udało mi się usunąć z powierzchni polerowanej (mały ślad został), z matowej i z groszkowanej. Jednak pozostawiłam je na kolejne 24H i udałam się do producenta po poradę, aby wiedzieć, czym doczyścić pozostałości kurkumy. Wskazano mi wybielacz, jako środek do całkowitego usunięcia kurkumy.

Próbki spieku kwarcowego po usunięciu substancji po 24h.

Po drodze wydarzyła się jednak niespodzianka! Po 24h od usunięcia wszystkich substancji i stwierdzeniu pozostałości kurkumy na trzech powierzchniach, a przede wszystkim wyschnięciu spieków kwarcowych Laminam, kurkuma zniknęła z poleru i z matu! Podobno dzieje się tak kiedy na plamy z kurkumy działa światło słoneczne. Finalnie popularnym środkiem do czyszczenia z wybielaczem usunęłam jedynie kurkumę z powierzchni groszkowanej i nie ma śladu po substancji.

Próbka groszkowana z widocznym śladem kurkumy i po jej usunięciu środkiem z wybielaczem.

Jednak podjęłam jeszcze jeden test, o którym wyżej nie wspominałam. Wykorzystałam do niego lakier do paznokci, który nałożyłam na kilka powierzchni: na polerowaną i na tą z efektem rdzy. Lakier do paznokci pozostawiłam na 24h i usunęłam go zmywaczem do paznokci. Rezultat? Brak śladów po lakierze do paznokci i brak plam, zmiany struktury spieku kwarcowego Laminam.

Lakier do paznokci nałożony na spieki kwarcowe Laminam i próbki po jego usunięciu.

Dlaczego podczas wykonania testu jedna z substancji została na kilku wykończeniach? Ponieważ każda z powierzchni ma różną chłonność, kolor i inaczej pije substancje. Warto zapoznać się z instrukcją użytkowania spieków kwarcowych Laminam, aby poznać wszystkie najważniejsze zagadnienia dotyczące codziennego użytkowania oraz ewentualnego usuwania plam z blatu kuchennego. Całość testu została zapisana w relacjach wyróżnionych na moim profilu na Instagramie. Ważne jest też to, że wszystkie próbki są materiałem bez impregnacji, blaty kuchenne wykonane ze spieku kwarcowego Laminam nie potrzebują żadnej impregnacji w trakcie użytkowania.

A jakie mam wnioski po wykonaniu testu spieków kwarcowych Laminam? Na pewno podtrzymuję swoją rekomendację co do wyboru spieków kwarcowych Laminam dla moich Klientów! Zdecydowanie jest to materiał odporny na różnorodne substancje wykorzystywane podczas gotowania i przygotowywania posiłków na blatach kuchennych. Test jest świetnym doświadczeniem dla mnie jako architekta wnętrz, który stoi za propozycjami materiałów dla swoich Klientów. Warto wspomnieć również o tym, że Laminam udziela 25-letniej gwarancji na swoje produkty.

Monika Staniec

No Comments

Post A Comment

Zestawienie produktów to pełnowartościowa lista z elementami wyposażenia wnętrz.


W zestawieniu są zawarte między innymi:

• kafle, kamień, spieki,
• stolarka podłogowa, drzwiowa, ceramika i armatura sanitarna,
• meble na zamówienie,
• meble wolnostojące,
• lampy i wybrane dodatki.

Lista jest wykonywana w aplikacji i zawiera nazwy, symbole producenta, ilości, koszty katalogowe,
miejsce zakupu wyposażenia. Zestawienie ułatwia samodzielne dokonywanie zakupów, lub w przypadku
podjęcia nadzoru autorskiego zamówienia są realizowane przez moje biuro projektowe.

Po wybraniu jednej, najlepszej opcji ustawienia 2D, przygotuję dla Ciebie wizualizacje 3D. Ukazują one
rozwiązania przestrzenne wraz z materiałami i kolorami. Są one dobierane starannie, spośród
dostępnych na rynku materiałów. W projekcie na tym etapie możliwe jest dokonanie jednej zmiany
kolorów. Korekty brył wiążą się z dodatkową opłatą, wycenianą indywidualnie w zależności od wielkości zmian.

Na podstawie materiałów wyjściowych:
• inwentaryzacja wnętrza lub projekt wykonawczy,
• rozmowy o preferencjach,
• ankieta

przygotuję dla Ciebie 2 koncepcje funkcjonalne 2D pomieszczeń. Zawarte są w nich najważniejsze
elementy ustawienia wszystkich pomieszczeń projektowanych. Spośród koncepcji klient wybiera 1, na

podstawie której wykonywane są wizualizacje.

Jestem doświadczonym prelegentem i chętnie podejmuję nowe wyzwania.
Nawiążę współpracę przy wystąpieniach w panelach dyskusyjnych na targach, w webinarach, jako ekspert w dziedzinie architektury wnętrz.

Dotąd brałam udział m.in. w:

• konferencja online w dnu 17 czerwca 2021 roku „Najważniejsze w domu KUCHNIA I ŁAZIENKA”, której prowadzącą była Pani Agnieszka Gruszczyńska-Hyc,
a partnerami: Dobre Wnętrze, M jak Mieszkanie i Urzadzamy.pl ,

• prelekcja podczas 4 Design Days 2022 w Katowicach podczas panelu „Najpiękniejsze polskie wnętrza” prowadzonym przez Tomasza Pągowskiego,

• webinar w dniu 16 listopada 2022 roku „Domowe SPA w łazience”, który prowadziła Pani Agnieszka Gruszczyńska-Hyc z Urzadzamy.pl.

• Prelekcja podczas 4 Design Days 2023 w Katowicach podczas panelu „Jak z Instagrama.
O wnętrzarskich wyborach Polaków.” prowadzonym przez Panią Ewę Kozioł.

Dla moich obserwatorów jestem ekspertką od wnętrz. Dzielę się z nimi ciekawymi rozwiązaniami i sprawdzonymi produktami.
W ramach współpracy B2B istnieje możliwość:
• wykonania wpisów na feed i story na Instagramie,
• napisania recenzji produktów na blogu,
• wystosowania opinii na Instagramie + na blogu,
• udzielenia porad eksperckich do magazynów, na portale wnętrzarskie,
• przygotowania testów produktów i materiałów.
Moi odbiorcy polegają na opinii mnie jako fachowca w swojej dziedzinie i wyczekują recenzji, opinii produktów.

Prosta i dostępna dla odbiorców formuła live sprawia, że ten projekt spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem w branży.
Z moimi gośćmi dyskutuję przez około 40 minut. Jest to idealny czas, aby podczas podroży autem, czy spożywania posiłku odsłuchać rozmowy.
Każdy live jest zapisany jako IGTV.
Dotąd moje zaproszenie do rozmowy przyjęli m.in.:
Anna Grużewska, redaktor naczelna Czas na Wnętrze,
Ciarko Design, producent okapów kuchennych,
Przyjazna Kuchnia, blog o wyposażaniu kuchni,
Marta Ossolińska, specjalistka od Instagrama,
Grynasz Studio, pracownia projektowa,
Oskar Zięta, światowej sławy polski designer

Swoją drogę jako ambasador rozpoczęłam od współpracy z DRE DRZWI. Kampania „Wybór Architektów” była realizowana w 2019 i 2020 roku.
Dla DRE DRZWI tworzyłam m.in. nagrania wideo w kilku seriach: „Od drzwi do drzwi”, „Za drzwiami architekta”, „Wszystko o wnętrzach”.
Druga współpraca ambasadorska jest realizowana od 2021 roku do dziś z marką Geberit.
W zakresie mojej pracy są aktywne działania w Social Media, reprezentowanie marki podczas targów 4 Design Days, udzielanie wypowiedzi eksperckich.