;
— Monika Staniec Interior Design

KROK 1 KONCEPCJE

Na podstawie materiałów wyjściowych w postaci: wykonanej inwentaryzacji lub rzutów 2D mieszkania lub domu, rozmowy o wnętrzu, podczas której można się wzajemnie lepiej poznać, przygotuję dla Ciebie 2-3 rysunki ustawienia mebli i podziału funkcji poszczególnych pomieszczeń w postaci rzutów 2D. w zależności od etapu budowy lokum. Zachęcam do przygotowywania koncepcji na początkowym etapie budowy domu a w przypadku kupna mieszkania, przed dokonaniem zakupu. Daje to możliwość zastanowienia się, czy lokal spełnia wszystkie możliwości i gwarantuje wyposażenie go w potrzebne elementy.

KROK 2 WIZUALIZACJE

Po wybraniu jednej, najlepszej opcji ustawienia koncepcyjnego, przygotowuję dla Ciebie wizualizacje 3D. Ukazują one rozwiązania przestrzenne wraz z kolorami i wykorzystywanymi materiałami do projektu wnętrza, dobieranymi na podstawie dostępnych na rynku materiałów wykończeniowych.
Na tym etapie omówione zostają wszystkie elementy przestrzenne oraz ustalone wszelkie uwagi i
zmiany.

KROK 3 DOKUMENTACJA

Do wykonania remontu niezbędne są rysunki dla wykonawców. Po akceptacji kroku 2, wykonuję dokumentację w postaci: rysunków instalacji elektrycznej (nie stanowią pełno branżowej dokumentacji technicznej), rysunków instalacji wodno-kanalizacyjnej (nie stanowią pełno branżowej dokumentacji technicznej), rysunków mebli na zamówienie, układu okładzin ściennych i podłogowych w tym kafli, desek, farb, tapet i innych. Na podstawie dokumentacji wykonawcy są w stanie przenieść projekt w rzeczywistość.

KROK 4 WYPOSAŻENIE

Dopełnieniem projektu wnętrza jest zestawienie elementów wyposażenia. W kroku 3 dobieram m.in.: drzwi, meble wolno stojące, farby, tapety, lampy, elementy dekoracji. Lista zawiera nazwy i symbole producenta, ilości, ceny katalogowe oraz miejsce zakupu. Możesz takie zestawienie wyposażenia zabrać do określonych sklepów i dokonać w krótkim czasie zakupów. Oszczędzasz dzięki temu czas a oglądanie wszystkiego jest jedynie przyjemnością.